Styczeń 2021

29.01.2021r-  " Zimowe ubrania"-   kodowanie według dwóch ustalonych warunków: rodzaju ubrania i koloru. Zabawy w  ramach realizacji projektu " Żabki kodują".

22.01.2021r- " Poznajemy Photona"- wdrażanie do programowania.
                            Realizaja projektu " Żabki kodują"

Grupa "Biedronki" 21.01.2021 r. dla Babć i Dziadków z okazji ich święta przygotowały laurki oraz krótki program artystyczny.

Dzień Babci i Dziadka w grupie "Motyli" 25.01.2021r.

26.01.2021r - Dzień Babci i Dziadka w grupie " Żabki" - dzieci przygotowały,
                                               krótką    część  artystyczną

25.01.2021 r. " Pszczółki" realizowały następny odłam tematyczny w ramach projektu " W świecie emocji".

Przedszkolaki odgrywały scenki pantomimiczne. Każde dziecko bez słowa i bez posługiwania się rekwizytami tylko gestem i mimiką przedstawiało przykładową scenkę, albo czynność, np. śmiejącego się chłopca, szczęśliwą dziewczynkę, przerażonego chłopca, płaczącego chłopca.

Następnie przedszkolaki przyjmowały w zespołach rolę dziecka i rodziców i improwizowały scenki, w których dochodzi do nieporozumień.

26.01. 2021r. w Pszczółkach odbył się kolejny odłam tematyczny w ramach projektu " W świecie emocji".

Przedszkolaki poznały bajkę terapeutyczną pt: " Tajemnica tatusiowej szufladki". Dzieci zapoznały się ze sposobami wyrażania złości. Uczyły się jak zrozumieć złość i stojące za nią potrzeby. Przedszkolaki rysowały swoją " szufladkę złości" , do której mogłyby pisać listy.

29 stycznia dzieci z grupy Pszczółki uczestniczyły w balu karnawałowym, gdzie były przebrane za bohaterów ulubionych bajek.

Przedszkolaki bawiły się przy muzyce, brały też udział w rozmaitych konkursach i zabawach tanecznych. Przedszkolaki zostały zaproszone na niespodziankę - słodki poczęstunek. Dzień ten był dniem pełnym wrażeń, uśmiechów i zabawy.

Zajęcia muzyczno-ruchowe Batti Strauss