Spotkanie ze strażakiem 2.10.2020

W grupie Pszczółki odbyła się wideokonferencja z Panem strażakiem z KP PSP w Złotowie. W trakcie wideokonferencji dzieci zaznajomiły się ze specyfika pracy strażaka. Z zachowaniem bezpieczeństwa w trakcie pożaru czy wypadku drogowego. Przedszkolacy dowiedzieli się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale są też wzywani do wypadków drogowych. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi czynnościami w zakresie pierwszej pomocy m.in. oceną sytuacji poszkodowanego, kontrolą czynności życiowych, wezwaniem specjalistycznej pomocy. Odbył się pokaz wozu i sprzętu strażackiego.Na koniec wideokonferencji dzieci podziękowały Panu strażakowi za poświęcony im czas jak i za przekazanie ciekawych wiadomości.

16.10.2020r. Grupa Motyli zrealizowała pierwszy blok tematyczny w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnygo Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii.

Dzieci uważnie wysłuchały bajki o pajączku i rozmawiały na jej temat. Grupa omówiła emocje towarzyszące pajączkowi oraz uświadomiła sobie, że naśmiewanie i przezywanie innych jest złe. Przedszkolaki wraz z nauczycielkami utkały pajęczynę swoich mocnych stron, budującą poczucie własnej wartości. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie muzycznej wg. Batti Strauss pt. "Idzie pająk". Przedszkolakom najbardziej podobało się wykonanie własnego pajączka przy użyciu kasztanów i plasteliny. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości!

Projekt edukacyjny: „ Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

W grupach Pszczółki i Słoneczka został przeprowadzony projekt pt: „ Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Celem projektu było zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Główne założenia projektu to: zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne, kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia.  Dzieci obejrzały film animowany pt: „ Skąd się biorą produkty ekologiczne?” .Poznały piramidę zdrowego odżywiania. Dowiedziały się co znaczy produkt ekologiczny oraz poznały jego symbol. Brały udział w pogadance na temat tego, „ Czy warto spożywać produkty ekologiczne?”. Uczestniczyły w zabawie dydaktycznej „ Dla każdego coś zdrowego”. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach, zdobyta wiedzę i umiejętności będą mogły stosować w codziennym życiu.

Dzieci z grupy "Misie" dnia 14.10.2020 w ramach projektu "Skąd się biorą produkty ekologiczne" oraz z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk zrezalizowały zajęcia o tematyce prawidłowego mycia rąk.
Dzieci poznały oraz przećwiczyły kolejne etapy mycia rąk, dowiedziały się jak wyglądają wirusy i bakterie pod mikroskopem oraz skąd się biorą na naszych rękach, następnie wykonały prace obrazujące potrzebę częstego mycia rąk.

Dnia 14.10 dzieci z grupy "Biedronki" w ramach realizacji projektu "Skąd sie biorą produkty ekologiczne?" zrealizowały zajęcia dotyczące produktów ekologicznych. Poznały różne produkty, dowiedziały się jak je mozna rozpoznać. Poznały również jakie znaczenie ma zdrowe żywienie ile i co powinno sie jeść, w jakich ilościach.

Dnia 16.10.2020 dzieci z grupy "Biedronki" bawiły się w kodowanie. Najpierw kodowały sudoku a potem kodowały drogę w ogrodzie aby pozbierać wszystkie kapusty. Chętnie uczestniczyły w zabawie.

23.10.2020r. Dzieci z grupy "Motyle" zapoznały się z robotem Photonem
oraz uczyły się programować.

22.10.2020r - Żabki- zabawy z masą solną - Lepimu warzywa